W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.Jest to święto, podczas którego zachęcamy do nauki języków obcych, gdyż znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty i ułatwia znalezienie pracy.

W tym roku w naszej szkole uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmej prowadzili zajęcia dla młodszych kolegów i koleżanek. Samodzielnie, pracując w grupach, opracowali różne aktywności w języku angielskim i niemieckim. Dzieci poznawały „magiczne słowa”, czyli „proszę”, „dziękuję” itp. w różnych językach, grały w gry, rozwiązywały łamigłówki, odgadywały tajemnicze przedmioty.Pomysł wspólnych warsztatów bardzo się wszystkim uczestnikom spodobał. Młodsi koledzy i koleżanki byli niezwykle zaangażowani w zajęcia, co dało starszym wielką satysfakcję.
Uczniowie dzielili się również swoją wiedzą w zakresie znajomości innych języków – rosyjskiego, ukraińskiego, czeskiego, francuskiego, japońskiego lub chińskiego. Uczyli się rymowanek i prostych zwrotów w tych językach. Klasy starsze poznawały nowoczesne sposoby uczenia się języków obcych z wykorzystaniem aplikacji do nauki kolejnego języka – uczyły się hiszpańskich słówek bazując na angielskiej wersji aplikacji Duolingo. Klasę czwartą odwiedził gość z Czech, dzięki czemu dzieci słuchały wierszy i bajek w tym języku, czytały i tłumaczyły fragmenty na język polski.
Działania szkoły doskonale wpisują się w ideę szerzenia wielojęzycznością potrzeby kariery zawodowej oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami.