W dniu 14 października 2019 r w Szkole Podstawowej nr 171 odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet uczniów dzieci z klas 1a i 1b. Tradycją naszej placówki w październiku jest uroczyste ślubowanie uczniów klas 1.

Dzieci w obecności swoich rodziców, dziadków i nauczycieli ślubowali na sztandar szkoły być pilnymi uczniami i dbać o dobre imię szkoły. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 171 pani Bogumiła Banasiak kolorowym ołówkiem dokonała aktu pasowania uczniów. Dzieci przygotowane przez wychowawczynie p. Ewę Kacprzak i p. Małgorzatę Męczyńską pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed licznie zgromadzonymi w auli gośćmi i otrzymali za to gromkie brawa. Szkolne koło teatralne pod kierownictwem p. Jadwigi Rosłoniec przygotowało przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”, które zaprezentowało zebranym gościom. Od rodziców dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości spotkali się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów. Był to bardzo miły i uroczysty dzień dla naszych najmłodszych uczniów.

Ewa Kacprzak
Małgorzata Męczyńska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica
05-075 Warszawa
ul. Armii Krajowej 39

Tel.: 22 773 90 52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.